Login

Florbal ČEPS Cup

Pozdní podzim bývá ve školním sportu ve znamení florbalu. Po úspěchu našich nejstarších děvčat (2. místo) se do turnaje sponzorovaného firmou ČEPS zapojili naši mladší žáci.

Turnaj konaný v úterý 6.11. byl určen klukům z 1. - 5. tříd. Pravidla umožňovala do týmu zařadit i dívky. Naše družstvo bylo sestaveno z kluků ze 4. třídy a ty posílila jejich spolužačka Bára Řezáčová (nakonec jediná dívka v turnaji). Celá akce se uskutečnila ve sportovní hale za 5. ZŠ a přihlášeno bylo celkem 12 škol z našeho regionu. Hrací systém nás začlenil do jedné ze čtyř tříčlenných skupin (spolu s 5. ZŠ a ZŠ Mnichovo Hradiště). Hrálo se na šířku sportovní haly vždy se třemi hráči v poli a brankářem. Oproti jiným školám jsme nevyužili možnost nominovat páťáky. Doufal jsem, že zápasy kluci (a Bára) zvládnou i tak, protože při běžném tělocviku se jeví jako vcelku šikovní.

První zápas jsme sehráli s 5. ZŠ. Přestože jsme byli v utkání lepším týmem, který kontroloval míček, nebyli kluci schopni proměnit střelecké příležitosti, které si vypracovali. Našeho gólmana bohužel míček příliš netrefoval a výsledná prohra 3:4 byla pro nás trošku nespravedlivá. Dvě branky vstřelilVojta Košek a jednu Bára Řezáčová.

V druhém utkání nás čekala ZŠ Mnichovo Hradiště, která předtím porazila 5. ZŠ 19:0. Šli jsme tedy do utkání s velkým favoritem. V brance vystřídal Vítka Vítka Tonda Nosálek, a ani jeho pěkný výkon nezabránil naší porážce 0:13.

O šanci postoupit do další fáze turnaje jsme se poté utkali s druhým týmem skupiny B, kterým byli Luštěnice (prohráli s 6. ZŠ a porazili ZŠ Kosmonosy). Ani v tomto utkání jsme neměli nárok. Prohra 0:9 byla ještě milosrdná.

Musíme si přiznat, že minimálně osm jiných týmů v turnaji bylo výrazně lepších než náš. To, že většina kluků není v oddílech trénujícími florbalisty (jen Míla Brož a Bára Řezáčová) bylo znát na technice i výběru místa na hřišti.  Bohužel však nešlo nevidět, že velkým problémem byla i kondice (rychlost a síla) našich hráčů. A pokud jsou hráči všude o krok pozdě, tak se těžko hraje. Světlou výjimkou byl Vojta Košek, ne náhodou byl autorem dvou našich branek. Pochvalu si zaslouží i Bára Řezáčová, která jako dívka mezi kluky uplatnila svou hráčskou zkušenost a byla opravdu posilou týmu i Tonda Nosálek za brankářské výkony.

Doufám, že účast na turnaji a srovnání s okresní konkurencí naše kluky nabudí k větší chuti na sobě pracovat a být tak lepšími sportovci.

J. Černý

Pořadí

Tým

Zápasů

Výher

Remíz

Proher

1.

6. ZŠ MB (postupující)

5

5

0

0

2.

Luštěnice (postupující)

6

4

0

2

3.

ZŠ Mnichovo Hradiště, Sokolovská

5

4

0

1

4.

ZŠ Kosmonosy

6

2

0

4

5.

8. ZŠ MB

4

1

0

3

6.

9. ZŠ MB

3

2

0

1

7.

7. ZŠ MB

4

2

0

2

8.

ZŠ Mukařov - chlapci

3

2

0

1

9.

ZŠ a MŠ G. A. Lindnera Rožďalovice

3

0

0

3

10.

5. ZŠ MB

3

1

0

2

11.

ZŠ Benátky n/J, Husovo nám.

3

1

0

2

12.

ZŠ Debř MB

3

0

0

3

Zpět na hlavní výpis

DŮLEŽITÉ INFORMACE

Oznámení o konání zvláštního zápisu pro UKR žáky

V Dokumentech školy je oznámení o konání zvláštního zápisu pro UKR žáky

Žádost o přijetí UKR žáků ke školní docházce

Ve Formulářích školy jsou dokumenty pro UKR žáky - žádost o přijetí a žádost o odklad

NÁSTĚNKA

Pronájem prostor školy

Nově zrekonstruované hřiště
s umělým povrchem, vybavená PC učebna a tělocvična pro
menší skupinu sportovců
Home škola Debř
Základní škola
Mateřská škola
ZŠ: Bakovská 7,
       Mladá Boleslav
       tel. 326 331 933
       email: info@skoladebr.cz
       Datová schránka - ID: t8bia6i

MŠ: Josefodolská 85,
       Mladá Boleslav
       tel. 326 326 017
       email: msdebr@seznam.cz

Created by © 2014 - 2021 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek pro školy