Login

Florbalový podzim

V listopadu proběhla řada soutěží mezi školami ve florbalu!

Naše škola přihlásila do soutěže družstvo dívek, které bylo tvořeno sestrami Kuchařovými, Klárou Hrádkovou, Nikolou Jeřábkovou (všechny 8. třída) a Gabrielou Hanusovou, Katkou Rulcovou,Zuzanou Vlasákovou (všechny 7. třída).

Dívky se zúčastnily turnaje konaného v pátek 10.11. 2017 ve sportovní hale II. Naše družstvo bylo mixem zkušených a kvalitních hráček (Kuchařovi), obvyklých reprezentantek školy (Klára a Nikola) a florbalových nováčků (Gabča, Zuzka, Katka). Výrazným problémem bylo dlouhodobé zranění Zuzky Kuchařové, které jí neumožňovalo jiný pohyb, než chůzi. V turnaji se střetlo 6 škol systémem každá s každou. Naše dívky si v prvním utkání bez větších problému poradily s týmem ze 7. ZŠ a zvítězili 5:0. Střelecky se dařilo zejména Adéle K., které sekundovaly v útoku Klára s Nikolou. V obraně se prostřídaly všechny dívky ze 7. třídy, které spolehlivě řídila stojící Zuzka K.. Hanka K. si v brance moc nezachytala. I druhé naše utkání bylo jednoznačné. ZŠ Semčice holky smázly 9:0. Do třetího utkání dívky nastoupily proti družstvu Gymnázia MB. Nevyšel nám začátek, prostředek ani závěr. Výsledkem byla porážka 1:3. Gymnazistky byly běhavější a jejich tým byl složen z více aktivních florbalistek. Přesto si myslím, že kdyby byla Zuzka K. zdráva, že by byl výsledek jiný. Na „kdyby“ se ale ve sportu nehraje…. Čtvrté utkání nás čekalo s tradičním  favoritem florbalových soutěží, s 6. ZŠ. Holky, zejména Adéla, už byly oprávněně dost unavené. Vždyť pětice z osmičky vůbec nestřídala. Proto jsme vycházeli ze zabezpečené obrany s přáním pokusit se o rychlý protiútok a hlavně nedostat od Šestky tolik gólů, co jiné týmy. Všech naše holky hrály v obraně výborně (Hanka skvěle chytala), jen ten protiútok nevycházel. Výsledkem byla přijatelná prohra 0:3. Turnaj jsme zakončili utkáním s 2. ZŠ. Po vyrovnaném průběhu jsme však odcházeli poraženi 2:3.

Turnaj jsme tedy zakončili na 4. místě. V rámci momentálních možností to byl spravedlivý výsledek. Všechny naše hráčky zaslouží velkou pochvalu. Hanka byla, dle mého názoru, nejlepší brankářkou turnaje, Adéla střelkyní. Zuzka nám moc pomohla, i když nemohla udělat rychlejší krok. Klára s Nikčou potvrdili, že i když se florbalu závodně nevěnují, tak jsou schopné konkurovat. Pro holky ze sedmičky to byla především velká zkušenost, kterou, doufám využijí příští rok.


Turnaj nejstarších kluků (8. a 9. třída) se konal také ve sportovní hale II., a tov úterý 14.11. 2017 a naše škola byla jeho organizátorem. Turnaje se celkem zúčastnilo 16 škol, které byly rozděleny do čtyř čtyřčlenných skupin. Kvůli tomuto velkému počtu účastníků se hrálo jen na šířku haly (hrací plocha 22x18m) v počtu 4+1, tedy spíše „malý“ florbal. Kvůli menšímu prostoru bylo na vše při hře méně času. Zvyšovalo to nároky na techniku hráčů i jejich fyzickou zdatnost.

Naše družstvo, ve složení Elias Trajkovski (7. třída), Martin Kunst, Ondra Brzobohatý, Tomáš Bělský (8. tř.), Dan Balicz, Simeon Trajkovski (9. třída) bylo nalosováno do výkonnostně asi nejlehčí skupiny, kde také byly školy bez závodních florbalistů (viz výsledky našich soupeřů v utkáních o umístění). Přesto kluci nestačili na 1. ZŠ z Benátek n. J.prohra 1:5, ZŠ Kněžmostprohra 2:4, ani na 5. ZŠ MBprohra 0:4. Solidně zachytal Martin Kunst. Ostatní naši hráči byli ve všech činnostech slabší než jejich soupeři. Vázla technika, pohyb po hřišti, důraz v osobních soubojích. Je třeba, aby si kluci uvědomili, že být „dobrý“ v Debři, ještě neznamená být konkurenceschopný v okresu. Budiž to pro ně poučení, že je potřeba na sobě opravdu zapracovat.

Zpět na hlavní výpis

DŮLEŽITÉ INFORMACE

Oznámení o konání zvláštního zápisu pro UKR žáky

V Dokumentech školy je oznámení o konání zvláštního zápisu pro UKR žáky

Žádost o přijetí UKR žáků ke školní docházce

Ve Formulářích školy jsou dokumenty pro UKR žáky - žádost o přijetí a žádost o odklad

NÁSTĚNKA

Pronájem prostor školy

Nově zrekonstruované hřiště
s umělým povrchem, vybavená PC učebna a tělocvična pro
menší skupinu sportovců
Home škola Debř
Základní škola
Mateřská škola
ZŠ: Bakovská 7,
       Mladá Boleslav
       tel. 326 331 933
       email: info@skoladebr.cz
       Datová schránka - ID: t8bia6i

MŠ: Josefodolská 85,
       Mladá Boleslav
       tel. 326 326 017
       email: msdebr@seznam.cz

Created by © 2014 - 2021 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek pro školy