Login

Lyžařský kurz 5. - 9.třída

Již se dá mluvit o tom, že lyžování žáků má na naší škole tradici. Letos jsme vyrazili s žáky naší školy již podesáté za sebou. A jsem velmi rád, že s námi na hory jezdí čím dál více žáků. Vždyť v letošním školním roce se lyžařských kurzů zúčastnila více než polovina žáků naší školy!

S žáky z 5. - 9. třídy jsme 12. ledna - 17. ledna 2020 vyrazili opět do Pece pod Sněžkou. Již potřetí. Toto středisko nám poskytuje kvalitní sněhovou jistotu a pestrou možnost lyžování. Také zázemí na chatě Jindřichův dům je dobré. Zejména poloha přímo na sjezdovce je úžasná.

V neděli 12. ledna od naší školy tedy odjelo více než 40 žáků směr Pec pod Sněžkou. Letos nás na rozdíl od loňska nečekaly závěje sněhu, ale na bídu letošní zimy byly podmínky velmi dobré. Sjezdovky zasněžené a běžecké trasy upravené. Již odpoledne jsme se rozdělili do družstev a vyrazili jsme především zkontrolovat kvalitu sněhu na různých tratích, trochu se rozjezdit a užít sluníčka, které v tu chvíli krásně svítilo. Začátečníci lyžaři a snowboardisté dělali rychlé pokroky a velmi brzo byli schopní sjíždět i vyjíždět. Byli opravdu šikovní. Večer byl věnován hrám a seznámení s chatou.

Pondělí 13. ledna bylo zatažené a větrné. Přesto jsme celý den zvládli pilovat lyžařské dovednosti.

Úterý 14. ledna jsme si udělali velmi pestré. Dopoledne jsme se zaměřili na sjezdování a odpoledne pak většina z nás věnovala výletu na běžkách. Byla to skvělá změna a užili jsme si dost zábavy. Večer jsme pak vyrazili na noční lyžování. Sjezdovka Javor, která patří mezi nejdelší osvětlené sjezdovky v Krkonoších, byla výborně upravena a ježdění bylo parádní.

Středeční den nás znovu potěšil sluníčkem a naši žáci pak neutuchající snahou se zlepšovat a pracovat na sobě. Zkrátka opět skvělý den.

Čtvrtek 16. byl opět moc hezký. Dopoledne sjezdování a snowboarding, odpoledne běžkování směrem na Černou horu s nádhernými výhledy do prosluněné krajiny a večer opět báječné noční lyžování.

V pátek, poslední den, se nám ráno podařilo rychle zabalit. Díky tomu jsme mohli užít celého dopoledního sjezdování. A po obědě už jen cesta k busu a pak domů.

 

Rád bych poděkoval všem žákům, kteří se kurzu zúčastnili, že byli skvělou partou a vnímavými partnery při lyžařské výuce. Velké poděkování také patří kolegyním Bělohubé, Kolečkářové a Stránské za jejich aktivity a kurzu.

Již teď se moc těším na příští rok.

Skol!

Mgr. Jakub Černý

Zpět na hlavní výpis

DŮLEŽITÉ INFORMACE

Ochrana zdraví ZŠ

Na konci sekce Dokumenty najdete informace k zajištění ochrany zdraví během konce školního roku 2019/2020

1.stupeň_přihláška k prezenční výuce

V sekci Formuláře najdete přihlášku k prezenční výuce pro žáky 1.stupně


Výsledky zápisu k základnímu vzdělávání pro rok 2020/2021

Na konci sekce Dokumenty najdete výsledky letošního zápisu do 1.třídy pro rok 2020/2021

NÁSTĚNKA

Pronájem prostor školy

Nově zrekonstruované hřiště
s umělým povrchem, vybavená PC učebna a tělocvična pro
menší skupinu sportovců
Home škola Debř
Základní škola
Mateřská škola
ZŠ: Bakovská 7,
       Mladá Boleslav
       tel. 326 331 933
       email: info@skoladebr.cz

MŠ: Josefodolská 85,
       Mladá Boleslav
       tel. 326 326 017
       email: msdebr@seznam.cz

Created by © 2014 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek pro školy