Login

Lyžařský kurz Bedřichov 2016

I letos naše škola pořádala lyžařský kurz pro naše nejmladší žáky.
  V neděli 21. února odjíždělo ráno od školy směr Bedřichov v Jizerských horách vstříc nejen lyžařským zážitkům 7 žáků z 1. třídy, 13 druháčků, 6 třeťáků a 4 zkušení žáci 4. třídy.  Po necelé hodině jízdy nás autobus vysadil do deště u penzionu Bajama, kde pravidelně nacházíme skvělé zázemí. Rychle jsme uklidili lyže do lyžárny a zavazadla do chaty. Žáci našli své pokoje a v klidu si vybalili své věci. Hned od začátku nás potěšilo, jak aktivně pomáhali větší těm menším. I po obědě bohužel stále pršelo a hustý déšť nás nepustil z chaty. Využili jsme tedy odpoledne k tomu, abychom si popovídali o tom, co nás v týdnu čeká, jak se správně na horách při lyžování obléknout a jak se chovat na sjezdovce. Zahráli jsme si řadu her a došlo i na pohádku.
 
  V pondělí ráno nás potěšilo již mnohem lepší počasí, a proto jsme hned po snídani vyrazili lyžovat. V lyžařském areálu Bedřichov jsme se po rozcvičce rozdělili do družstev podle úrovně lyžařských dovedností a cvičili, učili se, opakovali si … prostě dělali vše pro to, aby se ze všech dětí stali lepší lyžaři. Bylo znát, že řada dětí se kurzu účastní již poněkolikáté a naopak někteří teprve poznávají, jak krásné lyžování může být. Všichni však dělali pokroky a mohli být na sebe právem pyšní. Večer byl opět ve znamení her, zábavy a oslavy Petrova svátku.
 
  Vzhledem k omezeným lyžařským možnostem v Bedřichově jsme se pro další dny rozhodli ke změně. Autobusem jsme dojeli do blízkého areálu Severák, kde na nás čekaly podstatně lépe vysněžené svahy s pestrou možností volby obtížnosti. Pokročilejší lyžaři se zdokonalovali pod vedením p. uč. Stránské, těm méně zkušeným se věnovali p. uč. Kolečkářová, Dvořáková a Černý. Počasí nám přálo, i sluníčko se občas ukázalo. V podvečer, unaveni lyžováním, jsme vyrazili na krátkou procházku. Došlo samozřejmě i na koulování, jízdu na lopatě, využili jsme i skluzavky, prostě pohodička relax. Večer pak jednotlivé pokoje pobavili ostatní tím, jak přetextovali známou písničku Komáři se ženili. Legrace převeliká!
 
  I ve středu jsme za sluníčka vyrazili busem na Severák. Podmínky pro lyžování byly parádní! Možná s krátkou přestávkou, kdy nešla elektřina, a vleky nejely. My jsme však nelenošili a hned si zahráli hry na sněhu. Lyžování jsme skvěle užívali až do 14té hodiny. Poté přesun na chatu, oběd, chvilku odpočinku a zase hurá ven. Večer byl ve znamení popletených pohádek. Máme ve škole řadu talentovaných herců!
 
  Také čtvrteční lyžování bylo na Severáku výborné. Počasí sice proměnlivé, občas slunce, občas sněžilo a nás nic nerozházelo a užili jsme si každou chvilku. Před večeří jsme postavili sněhuláky a sněhové hrady a parádně pojezdili na lopatách. Večer jsme zažili karneval. Masky byly krásné a diskotéka s projekcí i světelnými efekty se všem líbila.

  V pátek nás čekalo poslední lyžování. Vzhledem k tomu, že přes týden připadlo trochu sněhu a zlepšily se podmínky v Bedřichově, jsme zůstali na „domácím“ svahu. Po závěrečných lyžařských zážitcích, unavení jak se patří, došlo na sbalení všech věcí a odpolední návrat domů.

Za všechny pedagogy, kteří se kurzu účastnili, bych rád pochválil všechny žáky. Za vzorné chování, snahu se zlepšovat v lyžování i za večerní aktivity. Věřím, že se jim kurz líbil a těším se již nyní na příští lyžařskou sezónu.
 
J. Černý, vedoucí kurzu

Zpět na hlavní výpis

DŮLEŽITÉ INFORMACE


Oznámení o přijetí k základnímu vzdělání 2021/22

V dokumentech školy je oznámení o přijetí k základnímu vzdělání pro školní rok 2021/2022

Informace k zápisu do MŠ

V aktualitách mateřské školy jsou informace k zápisu do MŠ

NÁSTĚNKA

Pronájem prostor školy

Nově zrekonstruované hřiště
s umělým povrchem, vybavená PC učebna a tělocvična pro
menší skupinu sportovců
Home škola Debř
Základní škola
Mateřská škola
ZŠ: Bakovská 7,
       Mladá Boleslav
       tel. 326 331 933
       email: info@skoladebr.cz
       Datová schránka - ID: t8bia6i

MŠ: Josefodolská 85,
       Mladá Boleslav
       tel. 326 326 017
       email: msdebr@seznam.cz

Created by © 2014 - 2020 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek pro školy