Login

Lyžařský kurz Herlíkovice 2016

Již tradičně naše škola pořádá pro žáky lyžařské kurzy. V období Vánoc jsme s obavami hleděli na zprávy z hor, kde chybějící sněhová pokrývka nevěstila nic dobrého. Naštěstí se počasí umoudřilo, a byť sníh nepadal z oblohy, ale ze sněžných děl získali jsme z věcí budoucích dobrý pocit. Opět se nám potvrdilo, že volba střediska, které disponuje výborným technickým zasněžováním, byla správná cesta.

neděli10. ledna 2016 jsme v dopoledních hodinách vyrazili autobusem od školy směr Herlíkovice. V penzionu Mlýn, který leží v bezprostřední blízkosti lyžařského areálu Žalý na nás již čekaly připravené pokoje a oběd. Počasí bylo vcelku příznivé. Teplota kolem 0°C, bezvětří, sjezdovky zasněžené. Po seznámení se základními pravidly chování v chatě i při lyžování jsme se všichni těšili na svahy. Již v 13,00 hodin jsme se sjednaným skibusem přesunuli do areálu Bubákov, který je vhodný pro začátečníky a na rozježdění. Z našich 21 žáků jsme měli 5 začátečníků na snowboardu, 5 pokročilejších snowboardistů a 11 lyžařů, z nichž pouze jediný byl na lyžích poprvé. Začátek odpoledního ježdění jsme tedy využili k připomenutí lyžařských dovedností a začátečníci k rychlým pokrokům. Již během tohoto odpoledne se pokročilejší jezdci přesunuli vysněženou spojovací cestou na Žalý, kde pokračovali v ježdění. Po tradičně dobré večeři měli žáci první z přednášek, tentokrát na téma bezpečnosti pohybu na horách.

Pondělní
ráno bylo opět mlhavé, ale to nás nemohlo odradit od lyžování. Všichni jsme se společně přesunuli k vlekům. Zkušenější pomohli slabším nahoru, kde se snowboardisté začátečníci oddělili a přejeli do areálu Bubákov. Ostatní rozvíjeli pod vedením instruktorů své dovednosti převážně na tzv. Osmistovce na Žalým. Náplní byly především cvičení zaměřené na správný postoj, držení paží a přenášení váhy těla, tedy na odstranění těch nejčastějších chyb, jichž se žáci dopouštěli. Odpoledne se k nim přidali o zbývající snowboardisté, kteří dělali velké pokroky. Večerní přednáška se týkala výzbroje a výstroje na sjezdové lyžování.

Úterý
nás nepotěšilo. Od samého ráno byl venku hustý déšť. S ohledem na ochranu zdraví žáků jsme se rozhodli dopoledne strávit na chatě a lyžovat až odpoledne. Dohodli jsme dřívější podávání oběda, abychom mohli vyrazit na svah již v 12,45 h. Dopoledne jsme tedy věnovali povídání o běžeckém lyžování, rozboru fotografií a videa pořízeného na svahu v minulých dnech. Odpoledne sice stále padal déšť či velmi mokrý sníh, ale všichni lyžaři situaci brali s nadhledem. Večer pak následovalo velké sušení.

Ve středu nás z oblohy přivítal skutečný sníh. Padal celý den. Byl mokrý a poměrně těžký. Naštěstí všichni lyžaři i snowboardisté i tuto skutečnost zvládali dobře. Lyžovali jsme celé dopoledne i odpoledne. Dokonce byla nálada i na lyžařské cviky s prvky akrobacie. Večer byl opět věnován rozboru fotek a videa.

Čtvrtek
byl opět ve znamení ranního sněžení. Na všech byl vidět velký lyžařský pokrok, ale zároveň i stupňující se únava. Přesto si všichni ten krásný čerstvý sníh užívali plnými doušky. Zejména snowboardisté, kteří vyrazili na dosud neupravenou sjezdovku, padali jak do peřin J.

Pátek 15. ledna
byl posledním dnem našeho letošního pobytu na horách. Po snídani jsme zabalili věci a hurá na kopec. Dokonce i sluníčko na nás občas kouklo. Ještě pár fotek a videí, motivační jízdu v hlubokém sněhu (ať všichni ví, že se ještě je co učitJ ), pozdnější oběd a domů.

Jen škoda, že se nám letos nepovedlo uskutečnit i výlet na běžkách. Ten si tedy musíme nechat na příště.
Byly splněny všechny výchovně vzdělávací cíle, které byly naplánovány. Žáci si osvojili a rozvinuli dovednosti v sjezdovém lyžování i snowboardingu. Formou přednášek a diskuzí si upevnili zásady bezpečného pohybu na horách a principů bezpečnosti při zimních sportech. Jako názorného příkladu bylo využito i drobných nehod žáků při lyžování a snowboardingu i nehod ostatních lyžařů, které žáci viděli. Při společných aktivitách byly rozvíjeny sociální vztahy mezi žáky různých ročníků i mezi chlapci a děvčaty.
V průběhu kurzu se neobjevil žádný závažnější prohřešek v chování žáků, který by se musel řešit ve škole v rámci pedagogické rady.
Každý z žáků obdržel DVD s fotografiemi a videi z kurzu.
Při příležitosti třídních schůzek je v plánu promítání fotografií z lyžařského kurzu rodičům a získání zpětné hodnotící vazby od rodičů zúčastněných žáků.

Lyžařský kurz lze hodnotit velmi pozitivně.
Jakub Černý, vedoucí kurzu
 
A jak na týden na horách vzpomínají účastníci?
 • Celkově se mi líbila společnost, ve které jsem týden na horách strávila. Tento lyžák shledávám nejlepším za celou svou lyžařskou kariéru J.                 Katka Č.
 • Je vhodné se do pyžama obléknout již před večerkou…              Simeon T.
 • Na lyžáku se mi nejvíc líbil čtvrtek, protože byl super povrch a navíc jsme si na pokoji fotili selfie.          Tomáš M.
 • Na lyžáku se mi nejvíc líbilo první lyžování.                     Elias T.
 • Na sjezdovce jsi jako na přechodu. Nejdřív se rozhlédni a pak zatáčej.  Dan U.
 • Naučil jsem se spoustu nových lyžařských dovedností a našel hodně nových kamarádů.    Martin K.
 • Neuměl jsem nic, a teď jsem LYŽAŘ!                  Honza K.
 • Nejlepší bylo, že jsem se aspoň na týden zbavila sourozenců. Akorát kluci furt otravovali a ječeli na chodbě. Na sjezdovách jsem si to fakt užila.    Zuzana V.
 • Nejlepší byla černá sjezdovka a jízda na kotvě s Verčou.            Martina J.
 • Nejlepší den byl, když jsem na snowboardu stála poprvé.       Simona Z.
 • Není dobré být na patře s kluky (otravují). Děláš –li kraviny na vleku, tak hrozí pád.    Tereza Ř.
 • Není dobré si naštvat pana Doboše (majitel chaty).             Tomáš B.
 • Netřepejte s kolou před otevřením. Hrozí malér!          Dan B.
 • Sranda na chatě! Snowboard forever!              Klára H.
 • Super bylo, že jsem se aspoň trochu naučila jezdit na snowboardu.         Veronika R.
 • Večírky na pokoji!  A taky to, že jsem se naučila na snowboardu!           Veronika S.
 • Užila jsem si černou sjezdovku i nahrávání Dubsmashku na chatě.         Veronika Z.
 • Ztracený IPhone v hlubokém sněhu nenajdeš…              Sabina D.

Zpět na hlavní výpis

DŮLEŽITÉ INFORMACE

Oznámení o přijetí k základnímu vzdělání 2021/22

V dokumentech školy je oznámení o přijetí k základnímu vzdělání pro školní rok 2021/2022

Informace k zápisu do MŠ

V aktualitách mateřské školy jsou informace k zápisu do MŠ


NÁSTĚNKA

Pronájem prostor školy

Nově zrekonstruované hřiště
s umělým povrchem, vybavená PC učebna a tělocvična pro
menší skupinu sportovců
Home škola Debř
Základní škola
Mateřská škola
ZŠ: Bakovská 7,
       Mladá Boleslav
       tel. 326 331 933
       email: info@skoladebr.cz
       Datová schránka - ID: t8bia6i

MŠ: Josefodolská 85,
       Mladá Boleslav
       tel. 326 326 017
       email: msdebr@seznam.cz

Created by © 2014 - 2020 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek pro školy