logotyp
Login

Odznak všestrannosti olympijských vítězů (OVOV) - okresní kolo

V úterý 19.4. 2016 se konalo na hřišti 8. ZŠ Mladá Boleslav okresní kolo soutěže ve všestrannosti. Letošními soutěžními disciplínami byly: hod medicinbalem, trojskok, skoky přes švihadlo, kliky a běh na 100m. Počasí bylo poměrně chladné, ale všichni byli rádi, že aspoň neprší.

V tomto okresním kole se sešlo téměř 200 žáků základních škol z celého našeho okresu. Naši školu reprezentovali v této soutěži již většinou zkušení sportovci. Z 8. třídy to byly Martina Jedlánková a Veronika Zouharová, ze 7. třídy Dan Balicz, Denisa Palovčíková, Verča Šprojcarová, Simeon Trajkovski, ze 6. třídy Tomáš Bělský, Milan Bulíř, Klára Hrádková, Adéla, Hanka, Zuzka Kuchařovy, Martin Kunst, Simona Zouharová, z 5. třídy pak Tomáš Machačík, Katka Rulcová a Elias Trajkovski. Nováčky byli naši čtvrťáci: Michal Hrádek, Luboš Chlumský, AndriyKomarnytskyy, Martin Nevyjel a Láďa Štěpánek. Všichni závodníci soupeřili jako jednotlivci se závodníky ze stejného roku narození. Navíc pak každá škola vybrala čtyři dívky a čtyři kluky, jejichž výkony byly započítány i do soutěže družstev. Z naší školy dostali důvěru tučně označení žáci. Na soutěž se průběžně ve škole připravujeme, a tak všichni doufali v dobré výkony i umístění.

Nejkvalitnější výkony z našich žáků nakonec předvedla Verča Zouharová (nemohla soutěžit za družstvo), která se ve své kategorii umístila na 3. místě, celkově (tj. dohromady všechny ročníky i kluci a holky) pak obsadila 35 místo. Jejích 96 kliků patřilo mezi nejhodnotnější výkony z celé soutěže.

51. celkově a 7. v kategorii skončil Simeon Trajkovski.

55. místo v celkovém pořadí a 14. v kategorii obsadil Dan Balicz.

V celkovém pořadí se za sebe srovnali: 63. Klára Hrádková (11. v kategorii), 64. Martin Kunst (11. v kategorii) a 65. Milan Bulíř (12. v kategorii). Klára předvedla zejména výborné švihadlo a je velká škoda, že nebyla rychlejší na 1000m.

Tomáš Bělský obsadil celkové 76. místo. Ve své věkové kategorii (patří mezi mladší šesťáky) byl 4. Pro Tomáše je to bohužel ústup z minulých pozic, kdy dokázal sbírat medaile v okresním a často i v krajském kole.

Simona Zouharová se umístila na celkovém 98. místě, v kategorii pak na místě 8. Simča měla moc pěkné švihadlo i kliky. Bohužel silové disciplíny (hod a skok) se jí až tak nevyvedly.

Ve 2. stovce celkového pořadí skončily na celkovém 109. místě Verča Šprojcarová (19. v kat.), 111. Adéla Kuchařová (9. v kat.), 115. Martina Jedlánková (15. v kat.).

122. byla celkově Katka Rulcová, ale ve své věkové kategorii obsadila krásné 3. místo.

Výkony Denisy Palovčíkové stačily na celkové 131. místo, 22. v kategorii.

Elias Trajkovski obsadil po vyrovnaných výkonech 138. pozici celkově a 4. místo v kategorii. Ztratil zejména v silových disciplínách (kliky a medicinbal).

Zuzka Kuchařová předčila svou sestru Hanku jen nepatrně. Zuzka byla 147. celkově (15. v kat.), Hanka pak 150. a 17. v kat.

Tomáš Machačík vybojoval celkové 153. místo a 9. ve své kategorii.

Z našich nejmladších, kteří teprve sbírali zkušenosti, dopadl nejlépe Láďa Štěpánek (140. celkově, 2. místo v kat.), 169. byl Michal Hrádek (5. v kat.), 173. Martin Nevyjel (7. v kat.), 178. Luboš Chlumský (9. v kat.) a 187. Andriy Komarnytskyy (11. v kat.).

Ze závodů se tedy naši žáci vrací bohatší o cenné srovnání s okresní konkurencí a několika úspěchy.