Login

Okresní kolo Přespolního běhu

Výsledky okresního kola v Přespolním běhu – 25.10.2018

V úterý 25. září se konalo v lesoparku Štěpánka okresní kolo v Přespolním běhu.

Naši školu reprezentovalo 7 kluků. V kategorii III. (6.-7. třída) to byli: Láďa Štěpánek, Michal Kršňák, Jakub Horyna. V kategorii IV. závodili: Elias Trajkovski, Ondra Balicz, Martin Kunst, Michal Horyna.

Na start závodu jsme ze školy dojeli podél Jizery na kole. Cesta byla bez problémů.

V chladném, ale slunečném počasí, jsme se museli obejít bez tří dalších původně vybraných závodníků. Bratři Bělští byli o víkendu pokopáni na kopané a zranění jim neumožnili startovat a Martin Nevyjel upřednostnil fotbalovou akci.

To zapříčinilo, že v kategorii III. naše škola nebyla započítávána jako družstvo. Podmínkou je totiž start minimálně čtyř, maximálně pěti, závodníků. Pořadí družstva se poté určí součtem pořadí čtyř nejlepších jednotlivců ze školy. Proto naši kluci běželi jen jako jednotlivci. Tohoto závodu se zúčastnilo celkem 33 žáků z 8 škol našeho okresu. Láďa Štěpánek měl hned na startu pád a nezvládl se na trati dlouhé 1500 m probojovat na lepší než 23. místo. Pro Michala s Jakubem to byla první zkušenost se sportovní soutěží na 2. stupni. Oba doběhli pospolu na 29., resp. 30. místě.

Kluci z 8. a 9. třídy byli čtyři. Bylo tedy jasné, že do výsledků družstva budou započítány výsledky všech čtyř. Na trati dlouhé 3000 m je čekala velká konkurence, šlo o nejobsazenější kategorii ze všech. Celkem vystartovalo 52 běžců. Michal Horyna doběhl na slušném 14. místě, Martin Kunst 21., Elias Trajkovski 22. a Ondra Balicz 50.

Pro všechny naše závodníky to byla určitě dobrá zkušenost a srovnání s konkurencí stejně starých kluků v běžecké vytrvalosti.

III.kat. dívky                                                            III.kat. chlapci

1.               6. ZŠ                                                                          3. ZŠ

3.               Gymn. Dr. Pekaře                                                        7. ZŠ

4.               7. ZŠ                                                                          ZŠ Bakov

5.               ZŠ Kosmonosy                                                            Gymn. Dr. Pekaře

6.               ZŠ Bakov                                                                    ZŠ Dobrovice

7.               ZŠ Dobrovice                                                              2. ZŠ

IV.kat. dívky                                                            IV.kat. chlapci

1.               ZŠ Kosmonosy                                                            6. ZŠ

3.               3. ZŠ                                                                          8leté gymn.

5.               7. ZŠ                                                                          Gymn. Dr. Pekaře

6.               2. ZŠ                                                                          ZŠ Kněžmost

8.               ZŠ Dobrovice                                                              ZŠ Debř

9.                                                                                                ZŠ Kosmonosy

10.                                                                                               4. ZŠ

11.                                                                                               ZŠ Dobrovice