Login

Okresní kolo v kopané

Ve čtvrtek 11.10. 2018 se konalo okresní kolo v kopané chlapců.

Po dlouhém váhání jsem nakonec do soutěže přihlásil i naše kluky. Měl jsem značné obavy, zda budeme konkurence schopní, zda naše účinkování na turnaji neskončí ostudou. Nutno přiznat, že mé obavy se výsledkově potvrdily.

Z celého 2. stupně u nás hrají fotbal v poli pouze dva kluci a pak máme také 3 brankáře. A jinak nic. Pokusil jsem se tedy tým sestavit z těchto aktivních hráčů (2 brankáře použít do pole) a šikovnějších amatérů.

Naši školu reprezentovali: Bělský Tomáš, Horyna Michal, Kunst Martin, Malík David, Novotný Daniel, Zimin Illya, Trajkovski Elias, Nevyjel Martin, Bělský Jan.

Kopaná patří mezi nejpopulárnější chlapecké sporty, což se potvrdilo i počtem účastníků. Na hřišti za 7. ZŠ MB se sešlo za krásného slunečného počasí 16 škol z celého okresu. Bylo domluveno, že družstva budou rozdělena do 4 skupin. Naše škola byla nalosováno do skupiny B2. ZŠ MB, 9. ZŠ MB a ZŠ Dobrovice.

Turnaj pro nás začal zápasem proti 2. ZŠ. Překvapilo mne, jak naši hráči, běžně ve škole plní sebevědomí, ještě před začátkem projevují značné obavy ze všech soupeřů. Zdůrazňoval jsem jim, že soupeřit s ostatními můžeme tehdy, pokud budou aktivní, běhaví, důslední v bránění a napadání protihráčů. V brance toto utkání chytal nejmladší účastník turnaje, náš šesťák, Honza Bělský. Spoluhráči ho nechali zcela na pospas soupeřům. Naši hráči v poli absolutně rychlostně nestíhali. Dostali tři rychlé góly a zcela přestali hrát. Chudák Honza musel 9x vytahovat míč ze své sítě a to ještě dalším gólům zabránil pěknými zákroky. Naši jedinou slibnou (vyloženou) šanci neproměnil Dan Novotný a porážka 0:9 byla na světě.

Před druhým utkání s 9. ZŠ tedy nebylo moc veselo. Hoši si vyslechli, co zasloužili. Dle plánu se do naší branky postavil náš další gólman, Martin Nevyjel. Udělal jsem několik změn v základní sestavě (vsadil jsem na kondici Michala Horyny a více zabezpečenou obranu Tomášem Bělským) a především kluci k utkání přistoupili zcela odlišně od prvního zápasu. Všichni hráli tak, jak jsem si představoval. Běhavě, bojovně, aktivně. Nevypustili ani jediný souboj. Přestože jejich soupeřem bylo družstvo tvořené žáky Fotbalové akademie, tedy samými fotbalisty, byla hra vcelku vyrovnaná. Nám chyběla kvalitnější finální přihrávka, abychom se dostali k zakončení. A když už se to povedlo, tak Martin Kunst krásným volejem minul branku soupeře. Prohra 0:2 je sice prohra, ale po statečném výkonu, podpořeným výkonem Martina v brance, nikoli ostudou. Tak dobře jako tentokrát jsem kluky ještě hrát neviděl.

V posledním utkání nás čekala ZŠ Dobrovice, tedy tým, který byl složen z fotbalistů místního klubu a stejně jako my dvakrát předtím prohrál. Naším brankářem byl tentokrát Dan Novotný. Chtěl jsem, aby kluci navázali na svůj předchozí výkon. Bohužel začátek zápasu byl katastrofální. Martin Nevyjel šel 2x za sebou zbytečně do soubojů, oba prohrál a naše družstvo po půl minutě prohrává. Kluky to dost nalomilo, nedostali se do tempa, nebyli schopni trochu udržet míč a ohrozit branku a to ani z přímých kopů z nebezpečné vzdálenosti. Za celé utkání ani jednou nevystřelili na branku. Výsledkem byla prohra 0:5.

V naší skupině jsme tedy obsadili poslední 4. místo s hrozivým skóre 0:16 a v celkových výsledcích pak 15. místo.

Budiž tento turnaj pro naše „fotbalisty“ poučením do budoucna…                               J. Černý

Zpět na hlavní výpis

DŮLEŽITÉ INFORMACE

Oznámení o konání zvláštního zápisu pro UKR žáky

V Dokumentech školy je oznámení o konání zvláštního zápisu pro UKR žáky

Žádost o přijetí UKR žáků ke školní docházce

Ve Formulářích školy jsou dokumenty pro UKR žáky - žádost o přijetí a žádost o odklad

NÁSTĚNKA

Pronájem prostor školy

Nově zrekonstruované hřiště
s umělým povrchem, vybavená PC učebna a tělocvična pro
menší skupinu sportovců
Home škola Debř
Základní škola
Mateřská škola
ZŠ: Bakovská 7,
       Mladá Boleslav
       tel. 326 331 933
       email: info@skoladebr.cz
       Datová schránka - ID: t8bia6i

MŠ: Josefodolská 85,
       Mladá Boleslav
       tel. 326 326 017
       email: msdebr@seznam.cz

Created by © 2014 - 2021 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek pro školy