logotyp
Login

Škoda Academy – Girls Day

Ve čtvrtek 25. dubna nás firma Škoda Auto a.s. pozvala na „Girls Day“. Akce slibovala přiblížení technických oborů Středního odborného učiliště (SOU) Škoda Auto a.s. děvčatům obecně a kladla si za cíl zvýšit podíl dívek v odborném vzdělávání.

Po společném setkání na vrátnici jsme se přesunuly přímo do budovy SOU, kde celý program začínal. Nejprve nám zástupkyně pro vzdělávání odprezentovala základní fakta o učebních oborech, studijních programech a úspěšnosti absolventů. Po prezentaci byla děvčata rozdělena do skupin a každá dostala svého průvodce či průvodkyni. Následovalo několik stanovišť se skvěle připraveným interaktivním programem. Těžko říct, zda se nejoblíbenějším stala robotika, 3D tisk, projekt Azubi Cars nebo komunikace s tablety. Ostatně, posuďte sami, některé ze zážitků přímo z „terénu“ najdete pod článkem. Velký dík patří nejen průvodcům, ale i současným studentkám SOU, které se nám po celou dobu věnovaly.

Nikol M., Maruška, Karin, Terka, Páťa, Stella, Adri, Natka: Jako první jsme šly do místnosti, kde nám řekli něco o škole a ukázali nám obrázky. Pak jsme se rozdělily do různých týmů a měly jsme pana průvodce. Jako druhé jsme šly na prezentaci Azubi Cars a měly jsme tam kvíz. Pak jsme se šly podívat na nějaká auta a potom jsme se šly podívat, jak se tam vyrábí joja a každá jsme si mohly s sebou jedno vzít. Po joju jsme šly na 3D tiskárny a tam jsme dostaly klíčenku do nákupního vozíku. Pak jsme šly na roboty. Tam jsme si ho mohly ovládat a každý si to vyzkoušel. Pak jsme šly na hlavolamy a jako poslední jsme šly na logistiku, kde nám říkali, co to je. Byli jsme VIP skupina J Bylo to moc hezké a užily jsme si to.

Vaness, Nelly, Viki, Niki V.: Byla to velmi zajímavá exkurze. První jsme se zastavily u logistiky, holčička z jiné školy omdlela. Vyráběly jsme si vlastní jojo. Na robotice jsme se dozvěděly zajímavá témata. Moc nás to bavilo.

Zuzka, Emmča: První jsme šly všichni do jedné místnosti, kde nám paní odprezentovala něco o Škodovce. Pak nás rozdělili do skupinek a chodily jsme po stanovištích. Trvalo nám to asi 2 hodiny a dozvěděly jsme se hodně věcí o té škole. Dostaly jsme asi 3 dárky a zahrály jsme si i kvíz. Všichni byli hodní a milí. 

Zpět na hlavní výpis

DŮLEŽITÉ INFORMACE

Zápis do první třídy ZŠ

V sekci "Oficiální dokumenty školy" jsou výsledky zápisu do prvního ročníku pro rok 2023/24


NÁSTĚNKA

Pronájem prostor školy

Nově zrekonstruované hřiště
s umělým povrchem, vybavená PC učebna a tělocvična pro
menší skupinu sportovců
Prohlášení o přístupnosti internetových stránek a mobilních aplikací ve formátu pdf se otevře v novém okně.
Home škola Debř
Základní škola
Mateřská škola
ZŠ: Bakovská 7,
       Mladá Boleslav
       tel. 326 331 933
       email: zsdebr@seznam.cz
       Datová schránka - ID: t8bia6i

MŠ: Josefodolská 85,
       Mladá Boleslav
       tel. 326 326 017
       email: msdebr@seznam.cz

Created by © 2014 - 2023 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek pro školy