Login

Turnaj v malé kopané

Ve středu 22.5. 2019 pořádala Základní škola v Bakově nad Jizerou turnaj v malé kopané.

Z naší školy se zúčastnili: Ondra Balicz, Elias Trajkovski, Tomáš Bělský, Milan Bulíř, Michal Horyna, Martin Kunst, David Malík, Dan Novotný.

Celý den nám bohužel nepřálo počasí, když chladno doplňoval občasný déšť. Turnaj měl celkem 5 účastníků. Hrací doba byla 20 minut. Kromě domácích byli našimi soupeři také ZŠ Kněžmost, ZŠ Kosmonosy a ZŠ Dolní Bousov. Tedy samé školy z obcí, kde, na rozdíl od nás, funguje mládežnický fotbalový oddíl.

Hrálo se na hřišti za školou s brankářem (u nás Dan Novotný) a pěti hráči v poli. Střídat se mohlo libovolně.

Do turnaje jsme vstoupili v pořadí 3. zápasem se ZŠ Kněžmost, která ve svém prvním utkání porazila Kosmonosy 4:0. My jsme spoléhali na zajištěnou obranu a rychlé protiútoky. V brance spolehlivě chytal Dan a i klukům v poli se dařilo hrát vyrovnanou partii. V posledních vteřinách utkání jsme inkasovali po sérii nešťastných odrazů gól a prohráli jsme 0:1.

Naším dalším soupeřem byla domácí ZŠ Bakov n. J., která své předchozí utkání také prohrála (s Dolním Bousovem 0:1). Celé utkání bylo spíše sérií osobních soubojů a nakopávanou, než fotbalem. Žádnému z mužstev se nedařilo kombinovat a kvalitně ohrozit branku soupeře. Výjimkou byly naše dvě standartní situace, které zakončovali Tomáš a Elias, a které jen se štěstím odvrátil výborný domácí brankář. O výsledku, naší prohře 0:1, rozhodlo nedorozumění mezi brankářem Danem a obráncem Davidem. Dan si zakřičel, že balón chytí, David ho tedy pouštěl a Dan u něj byl později, než soupeřův útočník. Škoda, tady jsme měli na vítězství.

V třetím utkání jsme změřili síly s kluky z Dolního Bousova, kteří v předchozích zápasech předváděli moc pěknou hru. I jim jsme byli vyrovnaným soupeřem. O výsledku rozhodla nádherná nechytatelná střela nejlepšího útočníka turnaje z DB. Ke konci jsme inkasovali ještě jednou a prohráli tedy 0:2.

V posledním utkání jsme hráli se ZŠ Kosmonosy. Utkání bez výrazných střeleckých možností skončilo spravedlivou remízou 0:0.

S ohledem na celý průběh turnaje jsme skončili na 5. místě.

Našim klukům patří poděkování za reprezentaci školy i za výborné sportovní chování na hřišti i mimo něj. Zvláště bych rád poděkoval Danovi Novotnému, který nás řadou výborných brankářských zákroků podržel a uchránil od vstřelených branek. Největšími tahouny v poli byli pak Tomáš Bělský a Elias Trajkovski (bylo vidět, že jsou to aktivní fotbalisté). Ostatní naši kluci předvedli to, na co mají. Nikdo z nich herně nepropadal. Přes krušné počasí jsme si turnaj užili.

J. Černý

Zpět na hlavní výpis

DŮLEŽITÉ INFORMACE

Oznámení o konání zvláštního zápisu pro UKR žáky

V Dokumentech školy je oznámení o konání zvláštního zápisu pro UKR žáky

Žádost o přijetí UKR žáků ke školní docházce

Ve Formulářích školy jsou dokumenty pro UKR žáky - žádost o přijetí a žádost o odklad

NÁSTĚNKA

Pronájem prostor školy

Nově zrekonstruované hřiště
s umělým povrchem, vybavená PC učebna a tělocvična pro
menší skupinu sportovců
Home škola Debř
Základní škola
Mateřská škola
ZŠ: Bakovská 7,
       Mladá Boleslav
       tel. 326 331 933
       email: info@skoladebr.cz
       Datová schránka - ID: t8bia6i

MŠ: Josefodolská 85,
       Mladá Boleslav
       tel. 326 326 017
       email: msdebr@seznam.cz

Created by © 2014 - 2021 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek pro školy