Login

Žijeme olympiádou

Minulý týden vyrazili naši nejmenší na hory. Jelikož v 1. a 4. třídě zůstala jen asi polovina dětí, obě dvě třídy jsme spojili. Pro všechny to byla nová situace. Prvňáčci se přesunuli do prvního patra ke čtvrťákům, kteří se na ně moc těšili. Připravila jsem si na celý týden projekt o ZOH 2018. Během celého týdne se děti dozvěděly plno nových informací, týkajících se sportovního dění v Pchjongčchangu.

Povídali jsme si o historii OH, o významu olympijské pochodně. Děti spočítaly, kolik jsme získali medailí na posledních čtyřech OH. Dále se seznámily s našimi sportovci, kteří budou bojovat o olympijské medaile, něco jsme si o nich přečetli, ukázali jsme si všechny olympijské sporty atd. Hned první den jsme si také vysvětlili význam olympijských kruhů a společně jsme vytvořili dvě velké makety. Potom si každý ještě vyrobil své kruhy.

Druhý den jsme se seznámili s olympijskými maskoty. Vysvětlili jsme si jejich význam, seznámili se také s maskotem paralympijských her. Děti se nejvíc těšily, až budou moci maskoty vyrobit. Předem jsem dětem oba maskoty vyřezala z kartonu. Děti pak oba dva maskoty vybarvily. Moc se jim povedly – máme je vystavené na chodbě.  V dalších dnech děti řešily spousty rébusů, křížovek, osmisměrek, vybarvovaly vlajky atd. Vyráběli jsme například také snowboardy nebo biatlonové terče. Poslední den jsme ještě vytvořili společně velké pexeso z piktogramů ZOH. Příští týden si ho děti mohou zahrát se svými spolužáky, kteří byli na horách.

Všechny děti zaslouží velkou pochvalu za to, jak zvládly celý týden v úplně jiném režimu. Čtvrťákům patří ohromná pochvala za to, jak se všem prvňáčkům věnovali a pomáhali jim.

Všichni proto dostali v pátek svou olympijskou medaili, na kterou byli právem hrdi. I já jsem si týden moc užila a těším se, že si zase někdy podobný týden zopakujeme.

18. 2. 2018                                                                                       
Mgr. L. Hužerová

Zpět na hlavní výpis

DŮLEŽITÉ INFORMACE

Oznámení o konání zvláštního zápisu pro UKR žáky

V Dokumentech školy je oznámení o konání zvláštního zápisu pro UKR žáky

Žádost o přijetí UKR žáků ke školní docházce

Ve Formulářích školy jsou dokumenty pro UKR žáky - žádost o přijetí a žádost o odklad

NÁSTĚNKA

Pronájem prostor školy

Nově zrekonstruované hřiště
s umělým povrchem, vybavená PC učebna a tělocvična pro
menší skupinu sportovců
Home škola Debř
Základní škola
Mateřská škola
ZŠ: Bakovská 7,
       Mladá Boleslav
       tel. 326 331 933
       email: info@skoladebr.cz
       Datová schránka - ID: t8bia6i

MŠ: Josefodolská 85,
       Mladá Boleslav
       tel. 326 326 017
       email: msdebr@seznam.cz

Created by © 2014 - 2021 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek pro školy