logotyp
Login

Okresní kolo turnaje v basketbalu dívek

27. 4. 2023 se uskutečnilo na 9. ZŠ v Mladé Boleslavi okresní kolo turnaje dívek z 8. a 9. tříd v basketbalu.

Naši školu reprezentovaly: Iza Trajkovski, Nela Štěpánková, Míša Hanusová, Kiky Halousková, Kiky Fraňková, Lucka Musilová, Barča Řezáčová, Natka Tůmová, Elen Slabá, Páťa Fridrichovská, Emmča Bělohubá a Niky Řezáčová. V družstvu bylo několik zkušenějších hráček, které se turnaje účastnily již minulý rok i několik nováčků. Spoléhali jsme zejména na kvality aktivních trénovaných hráček na Pátu, Emmču a Nikču, které hru řídily a podporovaly zejména aktivním pohybem jejich spoluhráčky.

Byli jsme nalosovány do skupiny B spolu se 7. ZŠ a 8. ZŠ.

Prvním naším soupeřem byla 7. ZŠ. Od začátku byla znát vyrovnanost obou týmů. Zápas skončil remízou a bylo dvou minutové prodloužení, které opět skončilo remízou. Následovaly trestné hody, v nichž jsme bohužel neuspěly. A prohrály jsme 15:16

V druhém utkání se naše dívky střetly s 8. ZŠ. Tento zápas jsme vyhrály a čekaly jsme na ostatní zápasy. Výsledek utkání 20:8

Jelikož 8. ZŠ zvítězila nad 7. ZŠ, (14:12) rozhodovaly celkové body. A tím jsme vyhrály skupinu s právem hrát semifinále proti 2. ŽS, která skončila druhá ve skupině A. Zápas jsme prohrály, díky zkušenějším hráčkám v druhém týmu.

Prohra nám zaručila zápas o třetí a čtvrté místo.

A opět jsme se střetly se 7. ZŠ, která prohrála proti 9. ZŠ. Od začátku šly holky do hry s velkým nasazením a s velkou bojovností. A to se vyplatilo. Zápas jsme s převahou vyhrály a obhájily jsme si krásné třetí místo.

Naše 3. místo bylo zasloužené a vybojované !!!!