logotyp
Login

Čarodějnice - osmá třída pro první stupeň

Protože je každoročně poslední dubnová noc spojena s upalováním čarodějnic, rozhodla se osmá třída, že připraví pro I. stupeň takovou malou „generálku“ na dopoledne. Upalovat nikoho nechtěli, ale o strašidelné kostýmy a líčení nouze nebyla. První hodinu věnovali přípravám sebe i stanovišť a pak už netrpělivě vyhlíželi malé čarodějky a čaroděje. Na louce za školou se postupně vystřídal celý první stupeň. Na každém stanovišti čekal úkol a za jeho splnění odškrtnutí políčka v kartičce. Kdo splnil všechny úkoly, šel si k paní učitelce pro sladkou odměnu

Páťa, Stella, Vaness: Na našem stanovišti byl úkol, kde jsme dětem ukázaly předměty, oni si je museli zapamatovat a pak vyjmenovat všechny, které si zapamatují. Stanoviště bylo krásně vyzdobené a i přes ztrátu klobouku, který uletěl do Jizery, jsme si dopoledne moc užili. Díky příznivému počasí jsme mohli provětrat i ryze letní oblečení.

Karin, Markét, Johy: Připravily jsme si stanoviště s názvem „Let na koštěti“. Na dráhu pro malé čaroděje a čarodějnice jsme použily pomůcky vypůjčené z nářaďovny. Větším dětem jsme měřily čas, abychom je motivovaly k lepším výkonům.  

Tomáš, David: Běžecká dráha a hod míčkem – měli jsme dobře rozvrženou práci, děti musely proběhnout překážkovou dráhu a trefit se míčkem do terče v co nejrychlejším čase. Dětem se to líbilo, protože aktivně sportovali.

Viki, Nelly, Andrejka: Na našem stanovišti se hádaly 15 věcí, které jsou pod dekou. Pro menší děti jsme počítaly čas 1:30, ale pátá třída měla už jen 30 sekund na 6 věcí. Mohli hádat ve skupinkách po třech, ale když šel někdo sám, tak měl o pár sekund víc času. Na konci jsme to musely zkrátit a pár věcí vyndat, protože tam byla velká fronta, ale užily jsme si to.

Emma, Zuzka, Maruška, Niki: V úterý 30.4. jsme dělaly stanoviště pro 1. stupeň. My jsme měly stanoviště za mostem. Měly jsme připravený slalom a děti si musely dát na lžíci golfový míček a šly s ním slalom. Když jim to spadlo, musely jít znovu. Potom jsme jim tam přistavěly dráhu na hobby-horsing.

Adri, Natka, Nikol: Na našem stanovišti jsme měly tři kužely a každé z dětí si mohlo hodit pět ringo kroužků na kužel. Děti od třetí třídy výš musely hodit aspoň jeden a pochopitelně každá třída házela z jiné vzdálenosti. 

Michal, Kuba, Láďa: Dětem se naše stanoviště líbilo, jejich úkolem bylo vstřelit co nejvíc gólů do branky. 

Honza a Marek: S první třídou jsme poznávali zlé postavy/antihrdiny z pohádek. Se staršími dětmi jsme hráli karty. Byli hodní.

  

Mgr. Michaela Holubová, Mgr. Michaela Bělohubá

 

Zpět na hlavní výpis

DŮLEŽITÉ INFORMACE

Zápis do první třídy ZŠ

V sekci "Oficiální dokumenty školy" jsou výsledky zápisu do prvního ročníku pro rok 2023/24


NÁSTĚNKA

Pronájem prostor školy

Nově zrekonstruované hřiště
s umělým povrchem, vybavená PC učebna a tělocvična pro
menší skupinu sportovců
Prohlášení o přístupnosti internetových stránek a mobilních aplikací ve formátu pdf se otevře v novém okně.
Home škola Debř
Základní škola
Mateřská škola
ZŠ: Bakovská 7,
       Mladá Boleslav
       tel. 326 331 933
       email: zsdebr@seznam.cz
       Datová schránka - ID: t8bia6i

MŠ: Josefodolská 85,
       Mladá Boleslav
       tel. 326 326 017
       email: msdebr@seznam.cz

Created by © 2014 - 2023 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek pro školy