logotyp
Login

Vánoční výprava - 8.třída

Předvánoční čas využila osmá třída jako příležitost dozvědět se něco nového a trochu lépe poznat Mladou Boleslav během vánoční atmosféry. Ačkoli mělo jít původně o pěší procházku, ranní počasí nám jasně změnilo plán a do Mladé Boleslavi jsme se nakonec vydali autobusem. Třeba I cesta městskou hromadnou dopravou byla pro někoho novou zkušeností. Procházkou po starém městě směrem k muzeu si osmáci mohli zopakovat některé události probírané v dějepise a při tom je propojit s reálnými místy v Mladé Boleslavi. Tak jsme si mohli například prohlédnout jinak nenápadnou tiskárnu boleslavského lékaře Mikuláše Klaudiána. Přitom jsme neopomněli ani na významné veřejné budovy jako knihovna, úřad práce. Ale co bylo pro osmáky přínosné, mohli si prohlédnout, jaké konkrétní střední školy Mladá Boleslav nabízí.

Přitom ale zůstával hlavní cíl jasný – zažít trochu městské vánoční atmosféry, takže samozřejmostí bylo zastavení se u betlémů ve městě a vánočního stromečku. I zde jsme společně zopakovali vánoční symboliku. Nakonec jsme i přes nevlídnost počasí došli až do Muzea Mladoboleslavska, kde jsme si mohli na výstavě nazvané K Ježíškovi zopakovat tradiční české vánoční tradice a jejich význam.

V muzeu jsme měli možnost projít aktuální prohlídkynapříč historií a také jsme dostali mimořádnou příležitost prohlédnout si tajemné sklepení boleslavského hradu.

Závěr jsme věnovali návštěvě stromu splněných přání, kde si každý mohl napsat nebo přát své velké vánoční přání. Zda se přání podaří naplnit už záležína tom, co mi tolik neovlivníme. Ale minimálně měli osmáci šanci zažít společné okamžiky, na které v průběhu roku není tolik příležitostí.

 Osmáci ukázali, jaká jsou společně skvělá parta, a to je teď v těchto chvílích moc důležité. Ač se nad námi počasí nesmilovalo, tak všechno ostatní proběhlo, tak jak má a osmáci můžou být za svůj přístup k výletu pochváleni.Zpět na hlavní výpis

DŮLEŽITÉ INFORMACE

Zápis do první třídy ZŠ

V sekci "Oficiální dokumenty školy" jsou výsledky zápisu do prvního ročníku pro rok 2023/24


NÁSTĚNKA

Pronájem prostor školy

Nově zrekonstruované hřiště
s umělým povrchem, vybavená PC učebna a tělocvična pro
menší skupinu sportovců
Prohlášení o přístupnosti internetových stránek a mobilních aplikací ve formátu pdf se otevře v novém okně.
Home škola Debř
Základní škola
Mateřská škola
ZŠ: Bakovská 7,
       Mladá Boleslav
       tel. 326 331 933
       email: zsdebr@seznam.cz
       Datová schránka - ID: t8bia6i

MŠ: Josefodolská 85,
       Mladá Boleslav
       tel. 326 326 017
       email: msdebr@seznam.cz

Created by © 2014 - 2023 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek pro školy